Home Page

Pupil Awards

St. Mary's Honours Board

 

2016 Abi Goddard

2015 Dawid Gawronski

2014 Elliott Davies

2013 Maya Rollnick

2012 Jerin Joseph

2011 Andreas Pieris-Plumley

2010 Andrea Mantellassi-Rahman

2009 Nuria Horner

2008 Chelsea Brydon

2007 Jessica Caterson

2006 Lauren Carroll

2005 Thomas Deacon

2004 Ryan Rose

2003 Hannah Gill

2002 Stephanie Roberts

2001 Siobhan Richards

2000 Rebecca Donaldson

1999 Ryan Hennebery

1998 Andrew Niblett

1997 Bethan Cook

Community Shield

 

2016 Peter McDonald

2015 Dominic Siemans

2014 Mirera Horner

2013 Dylan Tilley

2012 Samuel McDonald

2011 Jessica Rodrigues

2010 Elinor Whitcombe

2009 Clara Jones

2008 Amy Searle

2007 Tomas Bousie

2006 Seren Speake

2005 Amy O'Connell

2004 Anthony Lewis

2003 Stefano Cannatella

2002 Sarah Ellery

2001 Mark Anstice

2000 Cassie Lyons

1999 Catherine Minto

1998 Claudette Vallee

St. David's Day Eisteddfod Bard

 

2016 Angel Ezeadum

2015 Chloe-Rose Ford

2014 Charlotte Tambinayagam

2013 Matthew Carroll

2012 Alice O'Duffy

2011 Belle Jardine

2010 Caitlin Purcell

2009 Sammy Sutton

2008 Lucy Fletcher

2007 Jessica Caterson

2006 Alex Lester

2005 Olivia Carass

2004 Kyle Llewellyn

2003 Thomas Evans

2002 Rebecca Campbell

2001 Natalie Lane

2000 Emma Leslie

1999 Leighton Thompson

1998 Victoria Poole

1997 Gavin Davies

1996 Joanna North

Sporting Achievement

 

2016 Naadu Aryee

2015 Luca Logue-Fonseca

2014 Joseph Roberts

2013 Tomas Minto

2012 Niall Guppy

2011 Henry March

2010 Sylvia Kalonda-Kitenge

2009 Connor McGrath

2008 Wayne Kitenge

2007 Stefan Rollnick

2006 Catherine & Siobhan Walsh

2005 Rosanna Cannatella

2004 Daniel Walker

2003 Thomas Evans

2002 Joseph Poole

2001 James Loxton

2000 Nadine Paton

Academic Achievement

 

English

2016 Angel Ezeadum

2015 Ellie Williams

2014 Agnes Little

2013 Louis Britton

2012 Alice O'Duffy

2011 Kestrel Maio

2010 Jonathan O'Duffy

2009 Amy Caterson

2008 Elinor Lloyd

2007 Celine Longden

2006 Abbie Jones

2005 Jonathan Gomes

2004 James Wigmore

2003 Joseph Catris

2002 Jessica Kumpata

2001 Jenny Nash

 

 

Mathematics

2016Sebastian Szczech

2015 Gintare Jodkeviciute

2014 Elias Pieris-Plumley

2013 Beth Chandler

2012 Evie Carlin

2011  Georgia Bines

2010 Adriel McForrester

2009 Piotr Jakimowicz

2008 Carys Lester

2007 Paige Morris

2006 Daniel Proctor

2005 Orla Caulfield

2004 Nadia Jackson

2003 James Ranton

2002 Lauren Pearce

2001 Sam Brooks

Endeavour Award

 

2016 Kacey-Jay Allen

2015 Maja Siewak

2014 Edward McDonald

2013 Miran Alsharifi

2012 Leah Watts

2011 Tori Manfield

2010 Gracjan Zagorski

2009 Corey Guppy

2008 Kayleigh Ferreria

2007 Chloe Thomas

Music & Arts Award

 

2016 Megan Kemble

2015 Joseph Carlin

2014 Charlotte Tambinayagam

2013 Caitlin McQuade

2012 James Fletcher

2011  Millie Davies

2010 Nadia Pizer

2009 Nuria Horner

2008 Lucy Fletcher

2007 Harry Ranton